#391

Podstawy UX

Warsztat odbywa się w formie zdalnej za pośrednictwem platformy/komunikatora online, z wykorzystaniem dźwięku, obrazu z kamery, udostępniania ekranu komputera prowadzącego i uczestników.

Jak tworzyć przyjazne użytkownikowi strony internetowe i aplikacje mobilne? Kim właściwie jest nasz użytkownik i dlaczego nie radzi sobie z naszym portalem? I przede wszystkim: co zrobić, żeby to zmienić?

Żarówka

Czego się nauczysz?

'- Czym jest UX, użyteczność i dostępność?
- Proces projektowania portalu/aplikacji
- Psychologia użytkownika
- Podstawowe zasady projektowania interfejsów komputerowych
- Prototypy papierowe
- Testowanie prototypu portalu/aplikacji
Notatnik

Wymagania wstępne

Warsztat dla początkujących i osób znających UX “ze słyszenia”, rozważających zmianę zawodu na związany z UX.

Prowadzący

Dorota Orzeszek:

Programistka i UX designerka specjalizująca się w accessibility. Na co dzień zajmuje się tworzeniem innowacyjnych interfejsów użytkownika i rozwiązań wspomagających dostępność systemów oraz oceną użyteczności i dostępności produktów, interakcji i interfejsów, prowadzi też szkolenia z accessibility, usability i UX. WWW: http://insideaccessibility.com

Program warsztatów

  1. Przedstawienie zasad warsztatów (9:15 – 9:20)
  2. Przedstawienie siebie i szkolenia (9:20 – 9:25)
  3. Poznanie uczestników i ich oczekiwań (9:25 – 9:45)
  4. Podstawowe pojęcia: UX, UI, usability, accessibility, universal design, interakcje (9:45 – 10:15) konwersatorium 30 min
  5. Proces projektowania aplikacji (10:15 – 10:45) konwersatorium 30 min + przerwa 15 min
  6. Badania i psychologia użytkownika (11:00-12:00) konwersatorium 60 min
  7. Podstawowe zasady projektowania interfejsów (12:00-13:00) konwersatorium 60 min
  8. Retrospekcja (13:00 – 13:15)
  9. Lunch (13:15 – 14:00)
  10. Prototypy papierowe (14:00 – 15:00) teoria 15 min + ćwiczenia (indywidualnie) max. 45 min + przerwa (indywidualnie w zależności od tempa pracy uczestnika)
  11. Testowanie prototypów (15:00 – 16:15) teoria 15 min + ćwiczenia (grupowe) 45 min + przerwa 15 min
  12. Retrospekcja (16:15 – 16:30) konwersatorium 15 min.
  13. Informacja o pełnym szkoleniu, pytania uczestników (16:30-17:00)

Uwaga

Liczba miejsc ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby uczestników.
Zakupione certyfikaty zostaną przesłane uczestnikom w formie elektronicznej po warsztacie. Jeśli chcesz otrzymać zakupiony certyfikat w formie papierowej, zgłoś to mailowo na adres kontakt@stacja.it.

Zapisy na wybrany warsztat zostały zakończone.